Tuesday's Scores

The Associated Press

BOYS HOCKEY

AC Wings 4, North St. Paul 1

Albert Lea 5, Winona Winhawks 0

Grand Rapids 5, Forest Lake 2

Hibbing/Chisholm 7, Northern Lakes 0

Luverne Cardinals 6, Litchfield/Dassel-Cokato 3

Duluth Tournament
Consolation Semifinal

Apple Valley 4, Mankato West 1

Duluth Denfeld 4, Owatonna 3

Semifinal

St. Louis Park 3, Hudson, Wis. 0

St. Paul Academy 5, Eau Claire Memorial, Wis. 3

Eveleth-Gilbert Tournament
Second Round

Eveleth-Gilbert Area 10, Kittson County Central 2

Mankato East/Loyola 4, Coon Rapids 3

Fergus Falls Tournament
Second Round

Detroit Lakes/Perham 2, New Ulm Eagles 2, OT (tie)

West Fargo, N.D. 8, Fergus Falls 2

Granite City Classic
Second Round

River Lakes 3, Monticello/Annandale/Maple Lake 2

Sartell-St. Stephen 5, Providence/West Lutheran/Heritage Christian 1

St. Cloud Apollo 5, St. Cloud Tech 0

St. Cloud Cathedral 7, Sauk Rapids-Rice 1

Hilltopper Holiday Classic
Quarterfinal

Cloquet/Esko/Carlton 4, Bemidji 3

Duluth Marshall 2, Notre Dame, Wis. 1

Hermantown 5, Delano Tigers 2

Roseville 4, Superior, Wis. 3

Little Falls Tournament
Second Round

Little Falls 5, Willmar 1

Mandan, N.D. 5, North Branch 1

Morris/Benson Tournament
First Round

Fairmont Area 3, Morris Benson Area Storm 2

Prairie Centre Area 6, Bagley/Fosston/Clearbrook-Gonvick 2

North Shore Tournament
Consolation Semifinal

Moose Lake Area 5, Ely/Northeast Range 2

Mora/Hinckley-Finlayson 1, Red Lake County Central/Red Lake Falls 0

Semifinal

North Shore 3, Redwood Valley 2, OT

Rice Lake, Wis. 7, Legacy Christian/PACT Charter 0

Rochester Kiwanis Tournament
Blue Division
Second Round

Appleton United, Wis. 7, Rochester Lourdes/Dover-Eyota 5

Gold Division
Semifinal

Chanhassen 7, Park (Cottage Grove) 2

Rochester John Marshall 4, Northland Pines, Wis. 1

Consolation Semifinal

New Richmond, Wis. 6, Rochester Century 1

Rochester Mayo 12, Dodge County 3

Roseau Tournament
Consolation Semifinal

Minot, N.D. 6, Lake of the Woods 0

Park Rapids Area 3, Faribault/Bethlehem Academy 2

Semifinal

Irondale/Saint Anthony 5, Henry Sibley 2

Roseau 5, Devils Lake, N.D. 2

Schwan Cup (Bronze Division)
Championship Semifinal

Anoka 5, Orono 2

Bloomington Kennedy 5, Rogers 2

Consolation Semifinal

Blake 6, St. Francis 0

Consolation Semifinal

East Ridge 3, Hopkins 2, OT

Schwan Cup (Gold Division)
Championship Semifinal

Eden Prairie 4, Hill-Murray 2

Minnetonka 3, Edina 2

Consolation Semifinal

St. Thomas Academy 4, Centennial 2

Wayzata 5, Burnsville 2

Schwan Cup (Open)
Consolation Semifinal

Marshall/Minneota/T-M-B 4, Chisago Lakes 3, OT

Spring Lake Park 1, Minnehaha United 0

Semifinal

Greenway/Nashwauk-Keewatin 2, Princeton 1

Minneapolis 5, Simley 1

Schwan Cup (Silver Division)
Championship Semifinal

Mahtomedi 6, St. Michael-Albertville 4

Rosemount 3, Breck 2

Consolation Semifinal

Eastview 7, Mounds View 2

Lakeville South 5, Buffalo 4

South St. Paul Tournament (Premier Tournament)
Seventh Place

Fond du Lac Ojibwe 4, New Prague 3

Fifth Place

St. Paul Johnson 3, Hastings 2

Third Place

Woodbury 4, South St. Paul 0

Championship

Eagan 6, Bloomington Jefferson 3

St. Louis Park Tournament
Second Round

Benilde-St. Margaret's 3, Elk River/Zimmerman 2

Holy Family Catholic 4, Lakeville North 2

Hutchinson 5, Cambridge-Isanti 0

Moorhead 1, Prior Lake 0

Stillwater 8, Maple Grove 2

Thief River Falls Tournament
Second Round

Alexandria 3, Ft. Frances, Ontario 1

Chippewa Falls, Wis. 6, Crookston Pirates 5

Thief River Falls/Goodridge/W-A-O 8, Fargo North, N.D. 1

Wadena-Deer Creek Tournament
First Round

St. Paul Como Park 7, Breckenridge-Wahpaton Blades 0

Wadena-Deer Creek, Minn. Tourney

St. Paul Como Park 7, Wahpeton-Breckenridge, N.D. 0

Wadena-Deer Creek Wolverines 8, Bottineau, N.D. 0

Warroad Tournament
First Round

International Falls 3, Osseo 2

Warroad 7, Grafton-Park River, N.D. 2

Waseca Tournament

Waconia 8, Pine City/Rush City 0

Waseca Blue Jays 3, St. Paul Highland Park 2

GIRLS HOCKEY

Forest Lake 7, Central Wisconsin, Wis. 0

Warroad 4, Willmar 0

White Bear Lake 3, Thief River Falls 0

Austin Tournament

Anoka 2, Austin/Austin Pacelli 0

Henry Sibley 7, Albert Lea 0

Mahtomedi 8, Mankato West 0

St. Paul Blades 11, Winona Winhawks 1

Blaine Tournament
Third Place

Bismarck High, N.D. 5, Orono 3

Championship

Blaine 7, Hayward/Spooner, Wis. 0

Burnsville Tournament
First Round

Burnsville 1, Faribault/Bethlehem Academy 1, OT (tie)

Proctor/Hermantown 4, Minneapolis 0

Coon Rapids Tournament
First Round

Spring Lake Park/Coon Rapids 4, Cloquet/Esko/Carlton 1

Crookston Tournament

Park Rapids Area 6, Devils Lake, N.D. 1

Eden Prairie Tournament
Consolation Semifinal

Cretin-Derham Hall 3, Wayzata 1

Roseau 3, Benilde-St. Margaret's 0

Semifinal

Chaska/Chanhassen Storm Hawks 3, Eagan 2, OT

Minnetonka 5, Eden Prairie 3

Edina Tournament

Hopkins 3, Irondale 2, OT

Consolation Semifinal

Edina 6, Grand Rapids/Greenway 1

Hopkins 3, Irondale 2

Semifinal

Breck 5, Lakeville South 0

Maple Grove 4, Stillwater 1

Farmington Tournament
First Round

Rochester Century 5, Northfield 2

Semifinal

Farmington 5, Holy Angels 0

Hudson, Wis. 2, Hutchinson 1

Red Wing 3, New Prague 2

Hastings Tournament

Alexandria 6, Chisago Lakes 0

Park (Cottage Grove) 1, East Grand Forks 0

Shakopee 4, River Lakes 0

St. Paul United 3, Hastings 2

Sartell Tournament

Sartell-St. Stephen 3, New Ulm Eagles 1

St. Cloud Ice Breakers 3, Fargo North, N.D. 2

Schwan Cup (Blue Division)
First Round

Centennial 4, Buffalo 1

Eastview 2, Holy Family Catholic/Waconia 2, OT (tie)

Lakeville North 6, East Ridge 2

Schwan Cup (Red Division)
First Round

Duluth Marshall 2, Sun Prairie, Wis. 0

Ft. Frances, Ontario 5, Luverne Cardinals 1

Moose Lake Area 3, Owatonna 1

St. Francis 7, Marshall 0

Schwan Cup (White Division)
First Round

Eveleth-Gilbert Area 5, Arrowhead Co-op (HKG), Wis. 3

Fairmont Area 7, Northern Lakes 4

Prairie Centre Blue Devils 5, Rochester Mayo 1

Warroad Tournament

Dodge County 8, Apple Valley 2

Waseca High School Holiday Tournament

North Shore Storm 4, Windom Area 2

Waseca Blue Jays 6, Minnehaha United 2