High School Hockey Scoreboard
Monday's Scores
The Associated Press
BOYS HOCKEY |
---|
Crookston 7, Fargo North, N.D. 3
Fergus Falls 6, New Ulm 0
Ft. Frances, Ontario 6, Chippewa Falls, Wis. 4
Henry Sibley 2, Lake of the Woods 1
Hibbing/Chisholm 3, Brainerd 0
Legacy Christian 7, Ely 3
North Shore Storm 3, Red Lake Falls 0
Providence Academy 4, River Lakes 3
Redwood Valley 7, Mora/Hinckley-Finlayson 3
Rice Lake, Wis. 6, Moose Lake Area 1
St. Cloud Apollo 8, Sauk Rapids-Rice 0
St. Cloud Cathedral 6, Sartell-St. Stephen 1
St. Cloud Tech 6, Monticello/Annandale/Maple Lake 3
Thief River Falls 5, Alexandria 1
Virginia/Mountain Iron-Buhl 7, Northern Lakes 1
West Fargo, N.D. 3, Detroit Lakes 0
Willmar 7, North Branch 3
Duluth Tournament |
---|
First Round |
Eau Claire Memorial, Wis. 3, Apple Valley 1
Hudson, Wis. 2, Owatonna 1, OT
St. Louis Park 2, Duluth Denfeld 0
St. Paul Academy 4, Mankato West 1
Eveleth-Gilbert Tournament |
---|
First Round |
Coon Rapids 5, Kittson County Central 1
Mankato East/Loyola 5, Eveleth-Gilbert Area 1
Little Falls Minn.Tourney |
---|
Little Falls 4, Mandan, N.D. 1
Rochester Kiwanis Tournament |
---|
Blue Division |
First Round |
Fargo South, N.D. 7, Rochester Lourdes/Dover-Eyota 4
Gold Division |
---|
First Round |
Chanhassen 12, Dodge County 1
Northland Pines, Wis. 5, Rochester Century 2
Park (Cottage Grove) 6, Rochester Mayo 2
Rochester John Marshall 5, New Richmond, Wis. 4
Roseau Tournament |
---|
First Round |
Devils Lake, N.D. 5, Park Rapids Area 2
Irondale/Saint Anthony 3, Minot, N.D. 1
Roseau 8, Faribault/Bethlehem Academy 0
Schwan Cup (Bronze Division) |
---|
First Round |
Anoka 5, Blake 1
Bloomington Kennedy 5, East Ridge 2
Orono 5, St. Francis 1
Rogers 4, Hopkins 3
Schwan Cup (Gold Division) |
---|
First Round |
Eden Prairie 2, Burnsville 0
Edina 1, St. Thomas Academy 1, OT
Hill-Murray 7, Wayzata 1
Minnetonka 3, Centennial 2
Schwan Cup (Open) |
---|
First Round |
Greenway 7, Spring Lake Park 2
Minneapolis 4, Chisago Lakes 1
Princeton 2, Minnehaha Academy 1
Simley 4, Marshall 2
Schwan Cup (Silver Division) |
---|
First Round |
Breck 7, Buffalo 1
Mahtomedi 8, Eastview 3
Rosemount 4, Lakeville South 3
St. Michael-Albertville 7, Mounds View 5
South St. Paul Tournament (Premier Tournament) |
---|
South St. Paul 9, Fond du Lac, Wis. 0
Consolation Semifinal |
---|
Hastings 2, Fond du Lac, Wis. 1
St. Paul Johnson 4, New Prague 3
Semifinal |
---|
Bloomington Jefferson 2, Woodbury 0
Eagan 6, South St. Paul 2
St. Louis Park Tournament |
---|
First Round |
Benilde-St. Margaret's 4, Lakeville North 4, OT
Elk River/Zimmerman 3, Prior Lake 1
Holy Family Catholic 5, Stillwater 3
Maple Grove 3, Moorhead 1
POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS |
---|
Austin/Austin Pacelli vs. Becker/Big Lake, ppd.
GIRLS HOCKEY |
---|
Hastings 1, River Lakes 0
Austin Tournament |
---|
First Round |
Austin/Austin Pacelli 5, Mankato West 1
Mahtomedi 2, Anoka 1
St. Paul Blades 7, Albert Lea 4
Blaine Tournament |
---|
Blaine 8, Bismarck High, N.D. 2
Hayward/Spooner, Wis. 2, Orono 1, OT
Burnsville Tournament |
---|
First Round |
Burnsville 4, Minneapolis 2
Proctor/Hermantown 5, Faribault/Bethlehem Academy 0
Coon Rapids Tournament |
---|
First Round |
Cloquet/Esko/Carlton 5, International Falls 3
Spring Lake Park/Coon Rapids 5, Rogers 2
Eden Prairie Tournament |
---|
First Round |
Chaska/Chanhassen Storm Hawks 4, Cretin-Derham Hall 3
Eagan 4, Wayzata 3, OT
Eden Prairie 8, Roseau 0
Minnetonka 5, Benilde-St. Margaret's 0
Edina Tournament |
---|
First Round |
Breck 2, Grand Rapids/Greenway 0
Lakeville South 4, Edina 2
Maple Grove 6, Irondale 0
Stillwater 2, Hopkins 0
Farmington Tournament |
---|
First Round |
Farmington 8, Rochester Century 0
Holy Angels 5, Northfield 4, OT
New Prague 5, Hudson, Wis. 1
Hastings Tournament |
---|
East Grand Forks 2, Alexandria 0
St. Paul United 1, Shakopee 0, OT
Mid-Winter Border Battle |
---|
First Round |
Thief River Falls 7, Central Wisconsin, Wis. 1
White Bear Lake 4, Forest Lake 3
Sartell Tournament |
---|
First Round |
Sartell/Sauk Rapids-Rice 4, Fargo North, N.D. 0
St. Cloud Ice Breakers 2, New Ulm Eagles 1
Warroad Tournament |
---|
Dodge County 9, Willmar 0
Warroad 7, Apple Valley 0