Class 6A
Quarterfinal
Thursday, Nov. 10
At Edina Community Center

Totino-Grace 42, Lakeville North 14

At Park Center High School

Blaine 39, Minnetonka 14

Friday, Nov. 11
At Chanhassen High School

Eden Prairie 63, Maple Grove 21

At Woodbury High School

Champlin Park 34, Rosemount 28

Semifinal
At U.S. Bank Stadium
Thursday, Nov. 17

Totino-Grace vs. Blaine, 7 p.m.

Friday, Nov. 18

Eden Prairie vs. Champlin Park, 7 p.m.

Championship
Friday, Nov. 25
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 7 p.m.

Class 5A
Quarterfinal
Friday, Nov. 11
At Centennial High School

Spring Lake Park 31, Andover 30

Saturday, Nov. 12
At Lakeville North High School

Owatonna 28, Apple Valley 24

At Husky Stadium-SCSU

Elk River 60, Alexandria 36

At Farmington High School

Caledonia 58, Lakeview 16

Semifinal
U.S. Bank Stadium
Friday, Nov. 18

Owatonna vs. Elk River, 2 p.m.

Saturday, Nov. 19

Mankato W. vs. Spring Lake Park, 7 p.m.

Championship
Saturday, Nov. 26
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 4 p.m.

Class 4A
Quarterfinal
Friday, Nov. 11
At East Ridge High School

Winona 24, South St. Paul 0

At Husky Stadium-SCSU

Rocori 30, Orono 7

At Burnsville High School

Marshall 40, Fridley 7

At Chisago Lakes High School

Benilde-St. Margaret's 42, Cloquet 7

Semifinal
At U.S. Bank Stadium
Thursday, Nov. 17

Marshall vs. Benilde-St. Margaret's, 4:30 p.m.

Saturday, Nov. 18

Winona vs. Rocori, 4:30 p.m.

Championship
Friday, Nov. 25
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 4 p.m.

Class 3A
Quarterfinal
Friday, Nov. 11
At Alexandria High School

Dilworth-Glyndon-Felton 43, Morris Area/Chokia Alberta 20

Saturday, Nov. 12
At Gustavus Adolphus College, St. Peter

Rochester Lourdes 30, Jackson County Central 0

At Lakeville North High School

St. Croix Lutheran 26, Belle Plaine 21

At Brainerd High School

Pierz 34, Greenway/Nashwauk-Keewatin 0

Semifinal
At U.S. Bank Stadium
Saturday, Nov. 19

Lourdes vs. Dilworth-Glyndon-Felton, 2 p.m.

St. Croix vs. Pierz, 4:30 p.m.

Championship
Saturday, Nov. 26
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 1 p.m.

Class 2A
Quarterfinal
Friday, Nov. 11
At Moorhead High School

Barnesville 42, Pillager 14

At Shakopee High School

Maple River 12, Norwood-Young America 7

At Brainerd High School

Eden Valley-Watkins 29, Royalton 12

Saturday, Nov. 12

Caledonia 58, Lakeview 16

Semifinal
At U.S. Bank Stadium
Thursday, Nov. 17

Maple River vs. Eden Valley-Watkins, 2 p.m.

Friday, Nov. 18

Caledonia vs. Barnesville, 11:30 a.m.

Championship
Friday, Nov. 25
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 1 p.m.

Class A
Quarterfinal
Friday, Nov. 11
At New Prague High School

Rushford-Peterson 44, Murray County Central 21

At Richfield High School

Minneapolis North 24, Janesville-Waldorf-Pemberton 21

Saturday, Nov. 12
At Bemidji State Univ.

Browerville/Eagle Valley 40, Mahnomen 28

At Husky Stadium-SCSU

Wabasso 22, Braham 0

Semifinal
Saturday, Nov. 19
At U.S. Bank Stadium

Rushford-Peterson vs. Browerville, 9 a.m.

Minneapolis North vs. Wabasso, 11:30 a.m.

Championship
Saturday, Nov. 26
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 10 a.m.

Nine Man
Quarterfinal
Friday, Nov. 11
At Rochester Community and Technical College

Grand Meadow 36, Edgerton/Ellsworth 0

At Bemidji State Univ.

Waubun 41, Stephen-Argyle 18

At Husky Stadium-SCSU

Cleveland/Immanuel Lutheran 39, Hillcrest Lutheran 22

At Duluth Denfeld High School

Cromwell-Wright 35, Ely 7

Semifinal
At U.S. Bank Stadium
Thursday, Nov. 17

Grand Meadow vs. Waubun, 9 a.m.

Friday, Nov. 18

Cleveland/Immanuel Lutheran vs. Cromwell, 11:30 a.m.

Championship
Friday, Nov. 25
At U.S. Bank Stadium

Semifinal winners, 10 a.m.<<