Wednesday's Scores

The Associated Press

BOYS BASKETBALL
4A Section 6
Championship

Hopkins 87, Robbinsdale Cooper 82

2A Section 4
Semifinal

Minnehaha Academy 75, Minneapolis Roosevelt 59

St. Croix Lutheran 81, New Life Academy 52

2A Section 5
Semifinal

Annandale 50, Rockford 46

Breck 76, Brooklyn Center 60

2A Section 6
Semifinal

Albany 67, Melrose 59

Braham 77, St. Cloud Cathedral 53

2A Section 7
Semifinal

Crosby-Ironton 60, Proctor 50

Esko 55, Virginia 43

1A Section 4
Semifinal

Minneapolis North 115, Christ's Household of Faith 90

Prairie Seeds Academy 76, Heritage Christian Academy 72, OT

GIRLS BASKETBALL
4A Section 1
Quarterfinal

Lakeville North 57, Farmington 37

Lakeville South 54, New Prague 43

Rochester Century 57, Rochester Mayo 41

Rochester John Marshall 67, Owatonna 64

4A Section 2
Quarterfinal

Chaska 47, Bloomington Jefferson 45

Edina 64, Prior Lake 58

Minnetonka 87, Chanhassen 49

Shakopee 78, Eden Prairie 44

4A Section 3
Quarterfinal

Apple Valley 60, Park (Cottage Grove) 50

Eagan 58, Burnsville 41

Eastview 70, Henry Sibley 28

Rosemount 51, Hastings 42

4A Section 4
Quarterfinal

Cretin-Derham Hall 49, St. Paul Central 32

East Ridge 74, Tartan 58

White Bear Lake 75, North St. Paul 31

Woodbury 46, Stillwater 44

4A Section 5
Quarterfinal

Champlin Park 66, Mounds View 31

Osseo 63, Centennial 52

Park Center 91, Spring Lake Park 38

Roseville 60, Irondale 29

4A Section 7
Quarterfinal

Andover 75, Cambridge-Isanti 20

Anoka 68, Duluth East 45

Coon Rapids 49, Blaine 47

St. Francis 67, Forest Lake 59

4A Section 8
Quarterfinal

Elk River 88, Brainerd 57

Maple Grove 66, Buffalo 51

Rogers 64, Moorhead 54

St. Michael-Albertville 86, St. Cloud Tech 24

3A Section 1
Quarterfinal

Byron 60, Austin 54

Kasson-Mantorville 69, Stewartville 40

Northfield 50, Red Wing 39

Winona 72, Albert Lea 26

3A Section 2
Quarterfinal

Jordan 48, Faribault 34

Mankato East 47, Waseca 39

Marshall 65, Worthington 34

New Ulm 56, Mankato West 47

3A Section 3
Quarterfinal

Bloomington Kennedy 67, St. Paul Highland Park 24

Holy Angels 70, Richfield 42

Simley 52, Visitation 32

St. Paul Harding 69, South St. Paul 60

3A Section 4
Quarterfinal

DeLaSalle 62, Fridley 48

Totino-Grace 48, St. Anthony 28

3A Section 5
Quarterfinal

Becker 81, St. Cloud Apollo 56

Big Lake 41, Rocori 36

Zimmerman 59, Monticello 58

3A Section 6
Quarterfinal

Delano 60, Dassel-Cokato 48

Hutchinson 73, Blake 46

Orono 68, Mound Westonka 26

Waconia 64, Benilde-St. Margaret's 48

3A Section 7
Quarterfinal

Grand Rapids 78, Chisago Lakes 52

Hermantown 52, Hibbing 48

North Branch 70, Duluth Denfeld 42

Princeton 51, Cloquet 30

3A Section 8
Quarterfinal

Alexandria 62, Bemidji 48

Detroit Lakes 54, Fergus Falls 44

Little Falls 62, Sauk Rapids-Rice 51

Thief River Falls 62, Sartell-St. Stephen 37

2A Section 1
Quarterfinal

Dover-Eyota 86, St. Charles 67

Hayfield 65, Winona Cotter 36

1A Section 1 East
Semifinal

Kingsland 46, Fillmore Central 35

Rushford-Peterson 76, Spring Grove 57

1A Section 7
First Round

Bigfork 58, Chisholm 42

Carlton 46, Wrenshall 40

Cherry 72, Nashwauk-Keewatin 25

Cook County 75, Northland 46

Deer River 79, Littlefork-Big Falls 57

Floodwood 76, Silver Bay 38

Mountain Iron-Buhl 101, Ely 20

South Ridge 76, Fond du Lac Ojibwe 40