Here's your scoreboard from Tuesday that includes all the high school basketball, hockey and wrestling results that were reported to the Associated Press
BOYS BASKETBALL
Ada-Borup 76, Hawley 71, OT

Alden-Conger 70, Truman/Martin Luther/GHEC 57

Apple Valley 79, Cretin-Derham Hall 51

Austin 81, Mankato West 66

Belle Plaine 82, Sibley East 69

Bemidji 72, Moorhead 64

Benilde-St. Margaret's 63, Waconia 61

Bertha-Hewitt 77, Wadena-Deer Creek 60

Big Lake 80, Dassel-Cokato 56

Blaine 75, Anoka 40

Braham 77, Aitkin 63

Brandon-Evansville 45, Battle Lake 33

Breckenridge 76, Staples-Motley 53

Cannon Falls 59, Kenyon-Wanamingo 50

Cass Lake-Bena 60, Win-E-Mac 56

Champlin Park 82, Centennial 39

Christ's Household of Faith 78, West Lutheran 54

Columbia Heights 71, Burnsville 66

Cromwell 65, Hill City 31

Crosby-Ironton 65, Proctor 39

Delano 86, St. Paul Central 69

DeLaSalle 73, St. Agnes 30

Detroit Lakes 60, Thief River Falls 55

East Ridge 69, St. Louis Park 65

Eden Prairie 74, Prior Lake 73

Edina 95, Shakopee 66

Faribault 64, Winona 49

Fillmore Central 74, LeRoy-Ostrander 61

Foley 64, Albany 56

Fosston 73, Mahnomen 46

Fridley 72, Mounds View 63

Goodhue 56, Rushford-Peterson 33

Grand Rapids 60, Duluth East 43

Hayfield 70, Winona Cotter 50

Hermantown 70, Cloquet 66

Hills-Beaver Creek 87, Heron Lake-Okabena 39

Hinckley-Finlayson 76, Pine City 65

Hopkins 86, Lakeville South 42

Hudson, Wis. 78, St. Thomas Academy 71

Jordan 72, Tri-City United 58

Lake Park-Audubon 82, Waubun 53

Lakeville North 48, Chaska 46

Lester Prairie/Holy Trinity 80, Atwater-Cosmos-Grove City 74, OT

Litchfield 69, Providence Academy 38

Long Prairie-Grey Eagle 57, Pierz 49

Mabel-Canton 63, Hope Lutheran 46

Maple Grove 81, Irondale 48

Maple River 62, St. Clair 36

Marshall 84, Jackson County Central 62

McGregor 68, Barnum 57

Melrose 69, Minnewaska 52

Minneapolis Henry 88, Minneapolis Southwest 44

Minneapolis Washburn 90, FAIR School 40

Montevideo 63, New London-Spicer 61

Mountain Iron-Buhl 76, Littlefork-Big Falls 38

Murray County Central 68, Ellsworth 27

New Prague 69, Chanhassen 61

New Richland-H-E-G 69, Medford 23

North St. Paul 93, White Bear Lake 63

Northern Freeze 58, Warren-Alvarado-Oslo 44

Norwood-Young America 69, Hutchinson 57

Orono 76, Minnetonka 55

Pequot Lakes 81, Park Rapids 33

Prairie Seeds Academy 81, St. Paul Como Park 80

Randolph 70, Lyle/Austin Pacelli 67

Redwood Valley 77, Windom 68

Robbinsdale Armstrong 76, Andover 65

Rochester John Marshall 96, Red Wing 49

Rocori 61, Monticello 47

Rogers 86, Stillwater 63

Russell-Tyler-Ruthton 81, Tracy-Milroy-Balaton 49

Sauk Rapids-Rice 71, Little Falls 63

Sebeka 66, Henning 57

St. Cloud Cathedral 78, Sauk Centre 65

St. Cloud Tech 68, Buffalo 33

St. Francis 73, Tartan 49

St. Michael-Albertville 61, Brainerd 55

St. Paul Harding 80, South St. Paul 69

St. Paul Highland Park 53, River Falls, Wis. 44

Stephen-Argyle 70, Sacred Heart 53

Totino-Grace 98, Spring Lake Park 64

Two Harbors 48, Duluth Marshall 46

Wabasha-Kellogg 77, Schaeffer Academy 50

Waterville-Elysian-Morristown 49, Bethlehem Academy 44

Worthington 58, Fairmont 39

Zimmerman 63, Cambridge-Isanti 59

Zumbrota-Mazeppa 56, Triton 37

GIRLS BASKETBALL
Ada-Borup 61, Park Christian (Moorhead) 39

Alexandria 51, Fergus Falls 31

Annandale 72, Howard Lake-Waverly-Winsted 39

Anoka 58, Blaine 41

Apple Valley 60, Eagan 36

Barnesville 61, Dilworth-Glyndon-Felton 59

Belgrade-Brooten-Elrosa 56, Pierz 44

Blooming Prairie 44, United South Central 39

Brainerd 74, Sartell-St. Stephen 68

Breckenridge 46, Pelican Rapids 43

Byron 47, Pine Island 40

Canby 66, Tracy-Milroy-Balaton 59

Cedar Mountain/Comfrey 75, Mountain Lake Area 41

Centennial 64, Champlin Park 37

Clinton-Graceville-Beardsley 58, Battle Lake 53

Concordia Academy 57, St. Croix Prep 53

Cook County 65, Wrenshall 21

DeLaSalle 44, Hill-Murray 41

East Grand Forks 54, Crookston 36

Eden Valley-Watkins 50, Holdingford 37

Fertile-Beltrami 50, Climax/Fisher 36

Forest Lake 59, Woodbury 51

Fridley 73, South St. Paul 49

G-F-W 59, Redwood Valley 21

GHEC/Truman/Martin Luther 62, Blue Earth Area 57, OT

Glencoe-Silver Lake 72, Sibley East 55

Grand Rapids 60, Duluth East 43

Hayfield 46, Goodhue 34

Heritage Christian Academy 75, Mayer Lutheran 65

Hermantown 58, Cloquet 31

Hill City 47, Chisholm 43

Holy Angels 87, St. Paul Como Park 73

Hudson, Wis. 64, Tartan 34

Kasson-Mantorville 74, Lake City 45

Kenyon-Wanamingo 69, Cannon Falls 30

Lakeville North 82, Burnsville 47

Lester Prairie/Holy Trinity 74, Atwater-Cosmos-Grove City 39

Littlefork-Big Falls 55, Warroad 40

Long Prairie-Grey Eagle 55, Swanville 39

Lyle/Austin Pacelli 62, Randolph 43

Mabel-Canton 46, Hope Lutheran 22

Maple River 54, LeSueur-Henderson 37

Marshall 56, Jackson County Central 26

Martin County West 56, Windom 38

Milaca 69, Albany 68, 2OT

Minneapolis Henry 88, Minneapolis Southwest 44

Minneapolis South 78, Minneapolis North 77

Minnehaha Academy 81, St. Agnes 62

Mountain Iron-Buhl 99, Moose Lake/Willow River 29

New London-Spicer 67, Morris Area/Chokio-Alberta 29

New Prague 68, Bloomington Kennedy 46

New Richland-H-E-G 66, Medford 34

New Ulm 77, Worthington 39

North St. Paul 71, St. Paul Harding 54

Northfield 55, Owatonna 53

Norwood-Young America 75, Legacy Christian 32

Ortonville 72, Hillcrest Lutheran 57

Osakis 65, Royalton 30

Park Center 75, Osseo 35

Pequot Lakes 30, Bemidji 13

Pine City 48, Hinckley-Finlayson 28

Prior Lake 65, Farmington 59

Providence Academy 51, Mound Westonka 41

Red Wing 60, Rochester John Marshall 53

Robbinsdale Cooper 53, Simley 44

Rockford 80, St. Paul Johnson 17

Roseau 71, Northern Freeze 37

Rush City 55, East Central 21

Sauk Rapids-Rice 63, Little Falls 38

Schaeffer Academy 68, LeRoy-Ostrander 36

Shakopee 54, Lakeville South 33

Sleepy Eye 66, Minnesota Valley Lutheran 32

Southwest Christian (Chaska) 50, Holy Family Catholic 47

Spring Grove 64, Kingsland 59

St. Anthony 85, St. Louis Park 59

St. Michael-Albertville 64, Minnetonka 54

St. Paul Humboldt 48, Mounds Park Academy 46

Totino-Grace 55, Spring Lake Park 22

Visitation 51, Minneapolis Roosevelt 39

Wabasso 61, New Ulm Cathedral 43

Watertown-Mayer 61, Litchfield 42

Waterville-Elysian-Morristown 56, Bethlehem Academy 40

Wayzata 65, Rogers 48

White Bear Lake 45, Stillwater 42

Win-E-Mac 75, Bagley 42

Winona 53, Faribault 41

Zimmerman 76, St. Cloud Cathedral 55

Zumbrota-Mazeppa 67, Triton 55

BOYS HOCKEY
Alexandria 3, St. Cloud Cathedral 3, OT (tie)

Anoka 7, Totino-Grace 1

Austin/Austin Pacelli 3, LSHSPTCUC Bulldogs 2

Bemidji 6, Thief River Falls/Goodridge/W-A-O 3

Bloomington Jefferson 2, Rosemount 1

Brainerd/Pillager 4, Moorhead 3, OT

Burnsville 5, Eagan 1

Chaska 5, Mound Westonka/Watertown-Mayer 3

Cloquet/Esko/Carlton 4, Superior, Wis. 0

Delano Tigers 8, Buffalo 2

Duluth Marshall 11, St. Francis 1

East Grand Forks 6, Crookston Pirates 1

Eastview 3, Hastings 0

Eveleth-Gilbert Area 7, Ely/Northeast Range 1

Fergus Falls 9, Morris Benson Area Storm 1

Forest Lake 3, Chisago Lakes 2

Hibbing/Chisholm 5, Greenway/Nashwauk-Keewatin 1

Holy Family Catholic 12, Hutchinson 0

Hopkins 6, Minneapolis 5

Kittson County Central 2, Red Lake County Central/Red Lake Falls 2, OT (tie)

La Crescent 7, Viroqua, Wis. 0

Lake of the Woods 6, Bagley/Fosston/Clearbrook-Gonvick 1

Lakeville North 3, Duluth East 2

Lakeville South 4, East Ridge 2

Little Falls 7, Prairie Centre Area 1

Mankato West 4, Rochester John Marshall 3

Marshall/Minneota/T-M-B 7, Windom Area 2

New Prague 5, Red Wing 3

Northern Lakes 10, Wadena-Deer Creek Wolverines 2

Owatonna 3, Farmington 2

Park Rapids Area 2, Detroit Lakes/Perham 1

Pine City/Rush City 7, Cambridge-Isanti 2

Providence/West Lutheran/Heritage Christian 6, Mora/Hinckley-Finlayson 2

Redwood Valley 7, New Ulm Eagles 6

Rochester Mayo 5, Albert Lea 2

Rogers 3, River Lakes 2

Sauk Rapids-Rice 9, Legacy Christian/PACT Charter 0

Shakopee 4, Waconia 2

St. Michael-Albertville 6, St. Cloud 2

St. Paul Johnson 3, Henry Sibley 0

Virginia/Mountain Iron-Buhl 10, Duluth Denfeld 4

GIRLS HOCKEY
Alexandria 2, Moorhead 2, OT (tie)

Bemidji 4, Crookston Pirates 3

Brainerd/Little Falls/Pillager 7, Fergus Falls 2

Buffalo/Maple Lake Bison 7, Princeton/Big Lake/Becker 5

Centennial 3, Andover 1

Champlin Park 5, Anoka 2

Cloquet/Esko/Carlton 2, Duluth Northern Stars 0

Cretin-Derham Hall 3, Park (Cottage Grove) 0

Delano Tigers 6, Litchfield/Dassel-Cokato 0

Detroit Lakes/Perham 4, Park Rapids Area 4, OT (tie)

Duluth Marshall 2, Moose Lake Area 2, OT (tie)

Eagan 2, Prior Lake 1

Farmington 2, Apple Valley 1

Forest Lake 4, East Ridge 2

Grand Rapids/Greenway 4, Hibbing/Chisholm 2

Hill-Murray 6, Simley 0

Irondale/Saint Anthony 6, Robbinsdale Armstrong/Cooper 6, OT (tie)

Lakeville North 4, Burnsville 1

Lakeville South 5, Eastview 2

Luverne Cardinals 1, Albert Lea 0

Mahtomedi 3, North/Tartan 2

Maple Grove 4, Spring Lake Park/Coon Rapids 1

Marshall Tigers 5, Windom Area 2

Minneapolis 7, Henry Sibley 5

Minnetonka 4, Dodge County 1

Mound Westonka/Watertown-Mayer 4, Holy Family Catholic/Waconia 1

Mounds View 5, Benilde-St. Margaret's 4, OT

New Ulm Eagles 9, Fairmont Area 0

North Wright County 4, Chisago Lakes 1

Northern Lakes 2, Prairie Centre Blue Devils 0

Owatonna 3, Waseca Blue Jays 0

Proctor/Hermantown 3, Eveleth-Gilbert Area 0

Red Wing 9, Rochester Century 1

River Lakes 5, Willmar 1

Rochester John Marshall/Lourdes 8, Mankato West 1

Rogers 4, St. Francis/North Branch 1

Shakopee 6, New Prague 5, OT

South St. Paul 6, Hastings 1

St. Cloud Ice Breakers 4, Sartell/Sauk Rapids-Rice 1

Stillwater 4, Roseville 0

Totino-Grace 3, North Metro 2

Warroad 3, Thief River Falls 2

White Bear Lake 7, Woodbury 1

WRESTLING
Barnesville 39, New York Mills 37

Getty Images

Caledonia/Houston 42, Dover-Eyota 31

Detroit Lakes 33, Bemidji 30

Harrisburg, S.D. 63, Jackson County Central 15

Hibbing 45, Aitkin 24

Perham 48, Moorhead 21

Plainview-Elgin-Millville 45, St. Charles 24

Sauk Centre/Melrose 41, Benson 27

St. Peter 44, Saint James Area 18

Trinity 47, Spectrum 17

Albany Triangular
Becker 33, Belgrade-Brooten-Elrosa 30

Belgrade-Brooten-Elrosa 49, Albany 21

Madelia Quadrangular
Fairmont/Martin County West 72, Madelia/Truman/Martin Luther 12

Redwood Valley-River Valley 66, Madelia/Truman/Martin Luther 10

St. Clair/Mankato Loyola 36, Madelia/Truman/Martin Luther 33

Sibley East Triangular
Atwater-Cosmos-Grove City 48, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 30

Sibley East 52, Atwater-Cosmos-Grove City 19

Tracy-Milroy-Balaton Triangular
TMB/WWG 48, Windom/Mountain Lake 25

Wabasso/Red Rock Central 45, TMB/WWG 27

Wabasso/Red Rock Central 45, Windom/Mountain Lake 24