Wednesday's Scores

The Associated Press

BOYS HOCKEY

Holy Angels 6, Cretin-Derham Hall 0

Grand Rapids 6, Brainerd/Pillager 5, OT

Verona Area, Wis. 4, Rochester Lourdes/Dover-Eyota 1

Duluth Tournament
Seventh Place

Mankato West 4, Owatonna 4, OT (TIE)

Fifth Place

Apple Valley 1, Duluth Denfeld 0

Championship

St. Paul Academy 1, St. Louis Park 0

Eveleth-Gilbert Tournament
Third Round

Eveleth-Gilbert Area 7, Coon Rapids 5

Mankato East/Loyola 6, Kittson County Central 3

Fergus Falls Tournament
Third Round

Detroit Lakes/Perham 3, Fergus Falls 0

West Fargo, N.D. 8, New Ulm Eagles 1

Granite City Classic
Third Round

Monticello/Annandale/Maple Lake 7, Providence/West Lutheran/Heritage Christian 1

St. Cloud Apollo 5, Sartell-St. Stephen 1

St. Cloud Cathedral 5, River Lakes 1

St. Cloud Tech 11, Sauk Rapids-Rice 0

Hilltopper Holiday Classic
Consolation Semifinal

Bemidji 6, Duluth Marshall 0

Delano Tigers 6, Superior, Wis. 1

Semifinal

Cloquet/Esko/Carlton 3, Notre Dame, Wis. 2

Hermantown 6, Roseville 3

Little Falls Tournament
Third Round

Little Falls 11, North Branch 0

Mandan, N.D. 4, Willmar 3

Morris/Benson Tournament
Third Place

Bagley/Fosston/Clearbrook-Gonvick 6, Morris Benson Area Storm 3

Championship

Prairie Centre Area 5, Fairmont Area 1

North Shore Tournament
Seventh Place

Red Lake County Central/Red Lake Falls 6, Ely/Northeast Range 2

Fifth Place

Mora/Hinckley-Finlayson 4, Moose Lake Area 3, OT

Third Place

Redwood Valley 7, Legacy Christian/PACT Charter 1

Championship

North Shore 4, Rice Lake, Wis. 0

Rochester Kiwanis Tournament
Gold Division
Seventh Place

Rochester Century 7, Dodge County 4

Fifth Place

Rochester Mayo 3, New Richmond, Wis. 2

Third Place

Park (Cottage Grove) 5, Northland Pines, Wis. 2

Championship

Chanhassen 1, Rochester John Marshall 0

Roseau Tournament
Seventh Place

Faribault/Bethlehem Academy 2, Lake of the Woods 1

Fifth Place

Minot, N.D. 8, Park Rapids Area 0

Third Place

Devils Lake, N.D. 6, Henry Sibley 0

Championship

Roseau 6, Irondale/Saint Anthony 0

Schwan Cup (Bronze Division)
Seventh Place

Hopkins 3, St. Francis 1

Fifth Place

East Ridge 2, Blake 1

Third Place

Orono 4, Rogers 3

Championship

Anoka 7, Bloomington Kennedy 2

Schwan Cup (Gold Division)
Seventh Place

Burnsville 5, Centennial 1

Fifth Place

St. Thomas Academy 2, Wayzata 1, OT

Third Place

Edina 5, Hill-Murray 4

Championship

Eden Prairie 4, Minnetonka 3

Schwan Cup (Open)
Seventh Place

Chisago Lakes 4, Minnehaha United 3

Fifth Place

Spring Lake Park 8, Marshall/Minneota/T-M-B 2

Third Place

Princeton 7, Simley 3

Championship

Greenway 6, Minneapolis 3

Schwan Cup (Silver Division)
Seventh Place

Buffalo 1, Mounds View 0, OT

Fifth Place

Lakeville South 4, Eastview 1

Third Place

St. Michael-Albertville 6, Breck 1

Championship

Rosemount 3, Mahtomedi 2, OT

St. Louis Park Tournament
Third Round

Benilde-St. Margaret's 4, Maple Grove 3, OT

Elk River/Zimmerman 4, Lakeville North 2

Holy Family Catholic 5, Prior Lake 2

Stillwater 6, Moorhead 2

Thief River Falls Tournament
Third Round

Crookston Pirates 6, Alexandria 1

Thief River Falls/Goodridge/W-A-O 5, Chippewa Falls, Wis. 2

Wadena-Deer Creek Tournament
Championship

Wadena-Deer Creek Wolverines 7, St. Paul Como Park 4

Warroad Tournament
Second Round

International Falls 5, Grafton-Park River, N.D. 3

Warroad 6, Osseo 2

Waseca Tournament

Pine City/Rush City 8, St. Paul Highland Park 2

Waconia 8, Waseca Blue Jays 1

GIRLS HOCKEY

Central Wisconsin, Wis. 4, Orono 3

Totino-Grace 1, Princeton/Big Lake/Becker 0

Austin Tournament

Anoka 3, Mankato West 0

Austin/Austin Pacelli 5, St. Paul Blades 2

Mahtomedi 3, Henry Sibley 0

Burnsville Tournament
Third Place

Faribault/Bethlehem Academy 6, Minneapolis 2

Championship

Burnsville 3, Proctor/Hermantown 1

Coon Rapids Tournament

Cloquet/Esko/Carlton 5, North Metro 4, OT

Duluth Northern Stars 3, International Falls 0

Spring Lake Park/Coon Rapids 5, North/Tartan 1

Crookston Tournament

Crookston Pirates 6, Minot, N.D. 4

Eden Prairie Tournament
Seventh Place

Wayzata 4, Benilde-St. Margaret's 3, OT

Fifth Place

Cretin-Derham Hall 4, Roseau 2

Third Place

Eden Prairie 3, Eagan 0

Championship

Chaska/Chanhassen Storm Hawks 3, Minnetonka 2

Edina Tournament
Seventh Place

Grand Rapids/Greenway 6, Irondale 0

Fifth Place

Edina 8, Hopkins 1

Third Place

Lakeville South 6, Stillwater 2

Championship

Breck 3, Maple Grove 0

Farmington Tournament
Seventh Place

Northfield 4, Hutchinson 1

Fifth Place

Hudson, Wis. 5, Rochester Century 2

Third Place

New Prague 5, Holy Angels 1

Championship

Red Wing 5, Farmington 2

Hastings Tournament
Seventh Place

River Lakes 3, Chisago Lakes 1

Championship

St. Paul United 3, Park (Cottage Grove) 0

Schwan Cup (Blue Division)
Second Round

Centennial 5, Lakeville North 5, OT (tie)

East Ridge 3, Eastview 0

Holy Family Catholic/Waconia 3, Buffalo 2

Schwan Cup (Red Division)
Consolation Semifinal

Luverne Cardinals 6, Sun Prairie, Wis. 2

Owatonna 5, Marshall Tigers 1

Semifinal

Ft. Frances, Ontario 5, Duluth Marshall 2

St. Francis 4, Moose Lake Area 3

Schwan Cup (White Division)
Second Round

Eveleth-Gilbert Area 6, Prairie Centre Blue Devils 3

Fairmont Area 4, Arrowhead, Wis. 3

Rochester Mayo 4, Northern Lakes 0

Waseca High School Holiday Tournament

Minnehaha United 2, Windom Area 0

Waseca Blue Jays 5, North Shore Storm 2