Saturday's Scores
The Associated Press

 

BOYS HOCKEY

Benilde-St. Margaret's 4, Grand Rapids 3, OT

Blaine 6, Spring Lake Park 1

Blake 5, Crookston Pirates 4

Bloomington Jefferson 8, Duluth Denfeld 1

Brainerd/Pillager 7, Buffalo 4

Centennial 6, Champlin Park 0

Chanhassen 3, Woodbury 2

Chaska 3, Henry Sibley 2

Cretin-Derham Hall 3, Mahtomedi 1

Duluth East 4, Wayzata 1

East Grand Forks 4, St. Cloud Cathedral 3

Eastview 6, East Ridge 2

Eden Prairie 6, Prior Lake 3

Elk River/Zimmerman 3, AC Wings 1

Ely/Northeast Range 5, North Branch 4

Farmington 2, Eagan 1

Hermantown 5, Roseville 3

Holy Family Catholic 4, Lakeville South 0

Hopkins 6, Chisago Lakes 0

Hutchinson 11, Windom Area 1

Irondale/Saint Anthony 7, North St. Paul 0

Litchfield/Dassel-Cokato 12, Morris Benson Area Storm 0

LSHSPTCUC Bulldogs 8, Worthington 0

Mankato West 8, Faribault/Bethlehem Academy 2

Maple Grove 9, Osseo 0

Minneapolis 3, Bloomington Kennedy 1

Minnetonka 3, Duluth Marshall 2

Moorhead 7, Andover 2

Mound Westonka/Watertown-Mayer 7, Lake of the Woods 1

New Prague 4, Northfield 0

Orono 3, Monticello/Annandale/Maple Lake 2

Owatonna 4, Rochester Century 0

Proctor 9, Moose Lake Area 3

Roseau 2, Fargo Davies, N.D. 1

Sartell-St. Stephen 1, Warroad 0

St. Francis 5, Cambridge-Isanti 2

St. Paul Academy 5, Luverne Cardinals 4

St. Paul Johnson Governors 2, New Richmond, Wis. 1

St. Thomas Academy 5, Holy Angels 0

Tartan 6, Rochester Lourdes/Dover-Eyota 3

Thief River Falls/Goodridge/W-A-O 3, Totino-Grace 2

Virginia/Mountain Iron-Buhl 5, Little Falls 4, OT

White Bear Lake 4, Mounds View 1

Simley Tournament
Third Place

Apple Valley 6, Simley 1

Championship

Park (Cottage Grove) 4, Coon Rapids 1

GIRLS HOCKEY

Anoka 2, Totino-Grace 1

Benilde-St. Margaret's 6, North Wright County 1

Blaine 5, Grand Rapids/Greenway 2

Blake 7, Buffalo Bison 1

Cambridge-Isanti/Mora/Pine City 3, Henry Sibley 1

Dodge County 5, Holy Angels 1

Duluth Marshall 5, Minnehaha United 1

Edina 2, Breck 1

Elk River/Zimmerman 7, Robbinsdale Armstrong/Cooper 1

Eveleth-Gilbert Area 1, Chisago Lakes 0, OT

Farmington 9, Rochester Mayo 1

Hill-Murray 3, Lakeville South 2

Maple Grove 5, Andover 1

Marshall Tigers 1, St. Peter/LeSueur-Hend./Tri-City United 0

Minnetonka 10, Brainerd/Little Falls/Pillager 2

Moose Lake Area 3, Mound-Westonka/Watertown-Mayer 2

Northfield 4, St. Francis/North Branch 3, OT

St. Paul United 5, Proctor/Hermantown 1

Thief River Falls 6, Park Rapids Area 3

Warroad 6, Roseau 2

White Bear Lake 4, Hibbing/Chisholm 2

Blaine Tournament

East Ridge 5, Irondale 1

Fergus Falls Tournament
Third Place

Bismarck High, N.D. 11, Detroit Lakes/Perham 0

Championship

Moorhead 3, Fergus Falls 2

Hastings Tournament

Eastview 1, Hastings 0

Prior Lake Tournament
Third Place

New Prague 4, Prior Lake 2

Championship

Centennial 5, Holy Family Catholic/Waconia 0

St. Cloud Tournament
Third Place

St. Cloud Ice Breakers 3, Bemidji 0

Championship

Spring Lake Park/Coon Rapids 4, Sartell/Sauk Rapids-Rice 1

Thief River Falls Tournament
Third Place

West Fargo, N.D. 7, Crookston Pirates 0

Championship

Thief River Falls 3, Park Rapids Area 0

Willmar Tournament
Third Place

Willmar 5, Mankato East/Loyola 0

Championship

Prairie Centre Blue Devils 4, Austin/Austin Pacelli 3, OT<<