Thursday's Scores

The Associated Press

BOYS HOCKEY

Albert Lea 7, Austin/Austin Pacelli 2

Benilde-St. Margaret's 5, Chanhassen 2

Blaine 5, Andover 1

Blake 4, Bloomington Kennedy 0

Bloomington Jefferson 5, Hopkins 1

Breck 3, St. Cloud Apollo 2, OT

Buffalo 11, Cambridge-Isanti 2

Chaska 3, St. Louis Park 2

Coon Rapids 5, Irondale 3

Cretin-Derham Hall 5, Mounds View 1

Delano Tigers 4, Waconia 2

Detroit Lakes/Perham 2, Fargo North, N.D. 2, OT (tie)

Duluth Denfeld 4, Proctor 0

Duluth Marshall 3, Superior, Wis. 1

Eastview 7, Shakopee 4

Fairmont Area 4, Worthington/Fulda 1

Grand Rapids 4, Duluth East 3, OT

Greenway/Nashwauk-Keewatin 10, International Falls 1

Hibbing/Chisholm 3, Virginia/Mountain Iron-Buhl 2

Hill-Murray 6, Hastings 0

Holy Family Catholic 6, New Prague 1

La Crescent 5, La Crosse, Wis. 4

Lakeville North 6, Eagan 3

Lakeville South 6, Apple Valley 1

Litchfield/Dassel-Cokato 12, Prairie Centre Area 1

LSHSPTCUC Bulldogs 5, Waseca Blue Jays 1

Mahtomedi 2, St. Thomas Academy 1

Mankato East/Loyola 2, Mankato West 2, OT (tie)

Maple Grove 4, Anoka 2

Marshall/Minneota/T-M-B 8, New Ulm Eagles 8, OT (tie)

Minnetonka 4, Holy Angels 1

Moorhead 4, Thief River Falls/Goodridge/W-A-O 2

Moose Lake Area 3, Pine City/Rush City 2

Mora/Hinckley-Finlayson 6, Becker/Big Lake 2

North Shore 2, Eveleth-Gilbert Area 1

Northern Lakes 0, Red Lake County Central/Red Lake Falls 0, OT (tie)

Northfield 9, Faribault/Bethlehem Academy 1

Osseo 5, AC Wings 3

Owatonna 5, Rochester Century 0

Park (Cottage Grove) 3, White Bear Lake 2

Prior Lake 6, Farmington 4

Providence/West Lutheran/Heritage Christian 2, Mound Westonka/Watertown-Mayer 1

Redwood Valley 4, Windom Area 1

Rogers 4, Princeton 1

Roseau 6, Warroad 3

Rosemount 3, Burnsville 1

Roseville 6, Forest Lake 0

South St. Paul 2, Henry Sibley 1

Spring Lake Park 5, Totino-Grace 3

St. Cloud Tech 5, Sauk Rapids-Rice 2

St. Michael-Albertville 6, North Branch 1

St. Paul Academy 3, Minnehaha United 0

Stillwater 4, Woodbury 1

Tartan 6, Simley 0

GIRLS HOCKEY

Brainerd/Little Falls/Pillager 5, River Lakes 2

Breck 5, Andover 4

Chaska/Chanhassen Storm Hawks 10, Holy Angels 1

Duluth Marshall 4, Hayward/Spooner, Wis. 2

East Ridge 4, Mounds View 2

Eden Prairie 2, New Prague 1, OT

Eveleth-Gilbert Area 2, Northern Lakes 2, OT (tie)

Fairmont Area 10, Worthington/Fulda 0

Farmington 6, Owatonna 1

Fergus Falls 4, Willmar 0

Holy Family Catholic/Waconia 4, Bloomington Jefferson/Kennedy 2

Hutchinson 7, St. Peter 1

Irondale 6, Centennial 3

Mankato East/Loyola 2, Mankato West 1

Minneapolis 5, St. Paul Blades 3

New Ulm Eagles 3, Marshall Tigers 1, OT

Northfield 1, Faribault/Bethlehem Academy 0

Prairie Centre Blue Devils 3, Detroit Lakes/Perham 1

Princeton/Big Lake/Becker 3, Moose Lake Area 1

Rochester John Marshall/Lourdes 8, Red Wing 1

Rogers 5, Champlin Park 3

Sartell/Sauk Rapids-Rice 2, Alexandria 1

Thief River Falls 3, East Grand Forks 0

WRESTLING

Rochester Mayo 51, Mankato East 26

Northfield Triangular

Faribault/Bethlehem 47, Rochester John Marshall/Lourdes 29

Faribault/Bethlehem 49, Northfield 15

Rochester John Marshall/Lourdes 46, Northfield 20

Rochester Century Triangular

Albert Lea Area 60, Mankato West 12

Albert Lea Area 72, Rochester Century 9

Mankato West 42, Rochester Century 31