Thursday's Scores
The Associated Press

BOYS HOCKEY

Anoka 9, Champlin Park 0

Austin/Austin Pacelli 4, Albert Lea 1

Benilde-St. Margaret's 4, Wayzata 2

Bloomington Jefferson 4, St. Louis Park 0

Buffalo 7, St. Francis 1

Burnsville 2, Lakeville South 1, OT

Centennial 7, Spring Lake Park 2

Chanhassen 6, Chaska 1

Cloquet/Esko/Carlton 11, Proctor 2

Duluth East 6, Superior, Wis. 0

Eden Prairie 8, Hopkins 2

Elk River/Zimmerman 10, Coon Rapids 0

Faribault/Bethlehem Academy 5, Rochester Mayo 5, OT (tie)

Farmington 6, Shakopee 1

Fergus Falls 5, Sauk Rapids-Rice 2

Forest Lake 2, Cretin-Derham Hall 0

Greenway/Nashwauk-Keewatin 8, Northern Lakes 2

Hayward, Wis. 2, North Shore 1

Hermantown 7, Hibbing/Chisholm 0

Holy Family Catholic 5, St. Cloud Cathedral 4

Irondale/Saint Anthony 4, Andover 3

Kittson County Central 2, Wahpeton-Breckenridge, N.D. 1, OT

La Crescent 7, Dodge County 2

Lake of the Woods 2, International Falls 0

Lakeville North 8, Eastview 2

Litchfield/Dassel-Cokato 8, Mound Westonka/Watertown-Mayer 7

Little Falls 4, Detroit Lakes/Perham 1

Mahtomedi 12, Simley 5

Mankato East/Loyola 3, Rochester Century 2, OT

Mankato West 6, Rochester John Marshall 5, OT

Maple Grove 1, Totino-Grace 0

Minnetonka 6, Edina 1

Monticello/Annandale/Maple Lake 7, Legacy Christian/PACT Charter 1

Mora/Hinckley-Finlayson 8, Prairie Centre Area 0

Mounds View 5, East Ridge 4

North Branch 1, Chisago Lakes 0

Northfield 9, Winona Winhawks 0

Orono 7, Hutchinson 1

Princeton 3, Cambridge-Isanti 2

Prior Lake 6, Apple Valley 0

Providence/West Lutheran/Heritage Christian 4, Waconia 4, OT (tie)

Rochester Lourdes 5, Red Wing 4

Roseau 7, Crookston Pirates 6

Rosemount 5, Eagan 4, OT

Sartell-St. Stephen 5, Alexandria 2

South St. Paul 8, Hastings 4

St. Cloud Apollo 4, River Lakes 1

St. Michael-Albertville 4, Rogers 2

St. Paul Academy 6, Holy Angels 2

Stillwater 5, White Bear Lake 2

Tartan 8, North St. Paul 1

Waseca Blue Jays 5, New Ulm Eagles 2

GIRLS HOCKEY

2A Section 1

Championship

Lakeville South 3, Dodge County 2, OT

2A Section 4

Championship

Hill-Murray 3, Mounds View 1

2A Section 7

Championship

Forest Lake 3, Elk River/Zimmerman 2, OT

1A Section 1

Championship

Northfield 3, Owatonna 1

1A Section 2

Championship

New Prague 5, Mound Westonka/Watertown-Mayer 1

1A Section 4

Championship

St. Paul United 3, South St. Paul 1

1A Section 5

Championship

Blake 3, Breck 2, OT

1A Section 6

Championship

Alexandria 4, Fergus Falls 0

1A Section 7

Championship

Proctor/Hermantown 3, Hibbing/Chisholm 0

1A Section 8

Championship

Warroad 3, Thief River Falls 1

BOYS BASKETBALL

Alexandria 54, Brainerd 45

Andover 81, Totino-Grace 70

Annandale 57, Kimball 48

Apple Valley 75, Shakopee 65, OT

Atwater-Cosmos-Grove City 80, BOLD 65

Barnesville 57, Crookston 50

Bethany Academy 59, West Lutheran 47

Brandon-Evansville 71, Underwood 68

Brooklyn Center 77, Holy Angels 71

Canby 80, Russell-Tyler-Ruthton 63

Cass Lake-Bena 98, Laporte 40

Central Minnesota Christian 87, MACCRAY 58

Christ's Household of Faith 84, South St. Paul 60

Clinton-Graceville-Beardsley 56, Wyndmere-Lidgerwood, N.D. 44

Cloquet 91, International Falls 52

Cristo Rey Jesuit 92, Learning for Leadership Charter 38

Crosby-Ironton 81, Wadena-Deer Creek 50

Dawson-Boyd 72, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 45

DeLaSalle 75, Fridley 53

Detroit Lakes 77, Albany 59

East Ridge 53, Roseville 36

Esko 53, Duluth Denfeld 49

Fairmont 56, United South Central 44

Fergus Falls 81, Moorhead 70

Glencoe-Silver Lake 73, St. Peter 62

Glenville-Emmons 68, Mabel-Canton 62

Hancock 66, Henning 64, OT

Hayfield 67, Blooming Prairie 44

Hermantown 77, Moose Lake/Willow River 34

Hillcrest Lutheran 44, Battle Lake 41

Hope Lutheran 67, Schaeffer Academy 59

Hopkins 77, Edina 64

Houston 71, LeRoy-Ostrander 51

Howard Lake-Waverly-Winsted 63, Sibley East 57

Kelliher/Northome 79, Hill City 56

Lac qui Parle Valley 60, Renville County West 41

Lake Park-Audubon 59, Ada-Borup 51

Lakeview 77, Yellow Medicine East 45

Little Falls 69, Milaca 59

Long Prairie-Grey Eagle 60, St. John's Prep 46

Mahnomen 95, Climax/Fisher 82

Maranatha Christian 71, Lester Prairie/Holy Trinity 52

Math and Science Academy 96, St. Paul Prep 41

Melrose 61, Benson 40

Mesabi East 73, Chisholm 68

Minneapolis North 104, Minneapolis Henry 82

Minneapolis Roosevelt 51, Minneapolis South 37

Minneapolis Southwest 80, Princeton 78

Minnewaska 47, Morris Area/Chokio-Alberta 46

Mountain Lake Area 65, Edgerton 55

Nevis 50, Verndale 47

New Life Academy 62, Legacy Christian 53

New London-Spicer 58, Dassel-Cokato 50

Northeast Range 84, Wrenshall 62

Northern Freeze 58, Stephen-Argyle 51

Ortonville 67, Belgrade-Brooten-Elrosa 65, 2OT

Osakis 60, Paynesville 42

Park (Cottage Grove) 64, Byron 52

Pierz 78, Pillager 75

Pine Island 92, Medford 69

Prairie Seeds Academy 95, North Branch 38

Red Lake County 64, Clearbrook-Gonvick 49

Red Rock Central 62, Westbrook-Walnut Grove 28

Red Wing 63, Mankato West 55

Redwood Valley 78, Worthington 76

Rocori 59, St. Cloud Apollo 53

Rothsay 57, Ashby 51, OT

Rush City 87, Onamia 33

Sacred Heart 62, Badger-Greenbush-Middle River 58

Sauk Centre 57, Montevideo 54

Spring Grove 63, Grand Meadow 47

Springfield 76, Heron Lake-Okabena 37

St. Charles 77, Plainview-Elgin-Millville 59

St. Cloud Cathedral 63, Zimmerman 62

St. Cloud Tech 59, Sartell-St. Stephen 44

St. Michael-Albertville 77, Rogers 31

St. Paul Central 70, St. Paul Humboldt 44

St. Paul Highland Park 85, St. Paul Como Park 83

St. Paul Washington 86, St. Paul Harding 50

Stewartville 56, Bethlehem Academy 45

Swanville 74, Upsala 57

Tracy-Milroy-Balaton 74, Minneota 31

Wabasha-Kellogg 55, Kingsland 41

Waterville-Elysian-Morristown 67, Blue Earth Area 38

West Central 64, Royalton 59

Willmar 65, Sauk Rapids-Rice 64

Windom 73, Luverne 68

Woodbury 95, Mounds View 80

GIRLS BASKETBALL

Ada-Borup 87, Lake Park-Audubon 15

Aitkin 56, Crosby-Ironton 48

Annandale 58, Kimball 32

Becker 62, Foley 30

Belgrade-Brooten-Elrosa 70, Maple Lake 60

Bigfork 79, Northeast Range 24

Bloomington Jefferson 58, West Lutheran 37

Brandon-Evansville 55, Parkers Prairie 41

Browerville/Eagle Valley 70, Long Prairie-Grey Eagle 59

Clearbrook-Gonvick 64, Red Lake County 27

Climax/Fisher 65, Mahnomen 30

Cromwell 79, Floodwood 37

Deer River 54, Virginia 42

DeLaSalle 67, Fridley 47

Dilworth-Glyndon-Felton 69, Breckenridge 45

Dover-Eyota 77, Rushford-Peterson 47

East Central 68, Hinckley-Finlayson 45

East Grand Forks 56, Red Lake Falls 40

Esko 63, Two Harbors 58

Eveleth-Gilbert 71, North Woods 41

Fillmore Central 56, Houston 48

Fosston 66, Bagley 30

Fulda 83, Westbrook-Walnut Grove 39

G-F-W 59, Minnesota Valley Lutheran 48

Grand Rapids 88, Superior, Wis. 63

Hancock 30, Renville County West 23

Hawley 50, Perham 37

Hayfield 60, Southland 36

Hibbing 56, Cloquet 48

Hills-Beaver Creek 62, Heron Lake-Okabena 49

Holdingford 56, Paynesville 46

Hope Lutheran 37, Schaeffer Academy 30

Hopkins 67, Edina 46

International Falls 69, Proctor 65

Kelliher/Northome 50, Lake of the Woods 26

La Crescent 62, Spring Grove 57

Lac qui Parle Valley 56, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48

Lake City 69, Stewartville 52

Luverne 55, Windom 40

Lyle/Austin Pacelli 63, Blooming Prairie 37

Marshall 58, Willmar 26

Mayer Lutheran 62, Belle Plaine 35

Menahga 59, Wadena-Deer Creek 40

Mesabi East 43, Ely 27

Minneapolis South 67, Waconia 60

Minnetonka 63, Park Center 47

Monticello 68, Brainerd 67

Moose Lake/Willow River 51, Pine City 42

Mountain Iron-Buhl 82, Cherry 32

Nashwauk-Keewatin 44, Chisholm 33

New Richland-H-E-G 53, United South Central 49

New Ulm 51, Fairmont 37

Norwood-Young America 59, Jordan 32

Osakis 74, Melrose 27

PACT Charter 43, Nova Classical Academy 39

Pelican Rapids 78, Park Rapids 67

Pierz 61, Howard Lake-Waverly-Winsted 57

Pillager 58, Bertha-Hewitt 35

Randolph 70, LeRoy-Ostrander 48

Red Rock Central 55, Adrian 33

Robbinsdale Armstrong 63, Minneapolis Southwest 57

Roseau 69, Goodridge/Grygla-Gatzke 56

Roseville 41, East Ridge 38

Rush City 46, Onamia 38

Sauk Rapids-Rice 64, St. Cloud Apollo 51

Sleepy Eye 69, St. James Area 33

Sleepy Eye St. Mary's 60, New Ulm Cathedral 49

South Ridge 54, Barnum 51

Southwest Minnesota Christian 73, Ellsworth 24

St. Paul Central 93, St. Paul Humboldt 36

St. Paul Como Park 80, St. Paul Highland Park 22

Staples-Motley 63, Frazee 36

Tartan 45, Henry Sibley 34

Walker-Hackensack-Akeley 57, Pine River-Backus 43

Waseca 51, St. Peter 36

Wayzata 57, Eden Prairie 38

West Central 58, Royalton 32

Win-E-Mac 69, Fertile-Beltrami 61

Worthington 56, Blue Earth Area 50

Yellow Medicine East 79, Benson 40

Valley Conference Tournament

Madelia 56, Cleveland 43

Mankato Loyola 55, St. Clair 46

Martin Luther 56, Janesville-Waldorf-Pemberton 43

Nicollet 53, Lake Crystal-Wellcome Memorial 38

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

Ashby vs. Verndale, ccd.

Brooklyn Center vs. Holy Angels, ccd.

Tracy-Milroy-Balaton vs. Pipestone, ppd.< to Feb 13.