Minnesota--Prep How They Fared
The Associated Press

Class 6A
1. Eden Prairie (3-0) beat Hopkins 56-21.
2. Osseo (3-0) beat Anoka 27-21.
3. Lakeville North (3-0) beat Burnsville 29-18.
4. Prior Lake (2-1) lost to Wayzata 24-17.
5. Wayzata (3-0) beat Prior Lake 24-17.
6. Totino-Grace (2-1) beat Andover 34-24.
7. Rosemount (3-0) beat Eastview 41-0.
8. Woodbury (3-0) beat Roseville 23-9.
9. Burnsville (2-1) lost to Lakeville North 29-18.
10. Maple Grove (2-1) beat Edina 34-16.
Class 5A
1. Mankato West (3-0) beat Rochester John Marshall 24-14.
2. Spring Lake Park (3-0) beat St. Louis Park 54-26.
3. Elk River (3-0) beat Cambridge-Isanti 59-7.
4. St. Thomas Academy (3-0) beat Park (Cottage Grove) 38-35.
5. Moorhead (3-0) beat Sartell-St. Stephen 36-7.
6. Robbinsdale Cooper (3-0) beat Robbinsdale Armstrong 26-6.
7. Rogers (2-1) lost to St. Michael-Albertville 26-7.
8. St. Francis (3-0) beat Buffalo 34-22.
9. St. Paul Central (3-0) beat Fridley 49-14.
10. Rochester Mayo (3-0) beat Austin 26-21.
(tie) Park (Cottage Grove) (2-1) lost to St. Thomas Academy 38-35.
Class 4A
1. Becker (3-0) beat Little Falls 64-7.
2. Holy Angels (3-0) beat Bloomington Jefferson 24-14.
3. Stewartville (3-0) beat Cannon Falls 41-7.
4. Rocori (3-0) beat Sauk Rapids-Rice 24-6.
5. Orono (3-0) beat Richfield 41-0.
6. Marshall (3-0) beat New Ulm 49-0.
7. Hermantown (3-0) beat Hibbing 62-12.
8. South St. Paul (2-1) beat Simley 35-20.
9. Zimmerman (3-0) beat Milaca 42-14.
10. Detroit Lakes (2-1) lost to Fergus Falls 14-0.
Class 3A
1. Rochester Lourdes (3-0) beat Byron 42-7.
2. Glencoe-Silver Lake (3-0) beat Annandale 40-13.
3. Pierz (3-0) beat Melrose 34-0.
4. St. Croix Lutheran (2-1) lost to St. Paul Highland Park 49-23.
5. Esko (3-1) lost to Moose Lake-Willow River 34-27.
6. Melrose (2-1) lost to Pierz 34-0.
7. Tri-City United (3-0) beat Fairmont 40-0.
8. Fairmont (2-1) lost to Tri-City United 40-0.
9. East Grand Forks (2-1) lost to Park Rapids 29-13.
10. Luverne (2-1) lost to Jackson County Central 57-7.
Class 2A
1. Caledonia (3-0) beat Pine Island 46-14.
2. Pipestone (3-0) beat Windom 42-0.
3. Eden Valley-Watkins (3-0) beat Rockford 42-7.
4. Moose Lake-Willow River (3-0) beat Esko 34-27.
5. Waterville-Elysian-Morristown (3-0) beat New Richland-Hartland-Ellenda 13-7.
7. Lewiston-Altura (3-0) beat Southland 52-23.
8. Breckenridge (3-0) beat Barnesville 27-20.
9. Maple River (3-0) beat Norwood-Young America 19-0.
10. Redwood Valley (3-0) beat Blue Earth Area 15-9.
Class 1A
1. Minneota (3-0) beat Adrian 42-0.
2. Minneapolis North (3-0) beat St. Paul Humboldt 2-0, forfeit.
(tie) Dawson-Boyd (2-1) lost to Lac qui Parle Valley 27-26.
4. Braham (3-0) beat Rush City 55-0.
5. Mahnomen (3-0) beat Lake Park-Audubon 47-14.
6. Upsala/Swanville (3-0) beat Parkers Prairie 40-6.
7. Adrian (2-1) lost to Minneota 42-0.
8. Browerville (3-0) beat Belgrade-Brooten-Elrosa 38-8.
9. Pine River-Backus (3-0) beat Blackduck 14-7.
10. Deer River (3-0) beat Hinckley-Finlayson 33-0.
(tie) Fillmore Central (3-0) beat Goodhue 12-9.
Class 9-MAN
1. Grand Meadow (3-0) beat Alden-Conger 55-0.
2. Spring Grove (3-0) beat Lanesboro 67-6.
3. Edgerton-Ellsworth (3-0) beat Nicollet 62-6.
4. Waubun (3-0) beat Clearbrook-Gonvick 18-8.
5. Cromwell (2-1) lost to Underwood 32-19.
6. Underwood (3-0) beat Cromwell 32-19.
7. Ada-Borup (3-0) beat Goodridge/Grygla-Gatzke 55-0.
8. Ely (3-0) beat Silver Bay 47-16.
(tie) Hills-Beaver Creek (3-0) beat Heron Lake-Okabena 46-6.
10. Wheaton-Herman-Norcross (1-1) lost to Clinton-Graceville-Beardsley 30-0.¤