BOYS BASKETBALL

Aitkin 70, Moose Lake/Willow River 61

Atwater-Cosmos-Grove City 85, Yellow Medicine East 49

Badger-Greenbush-Middle River 65, Goodridge/Grygla-Gatzke 55

Bagley 69, Roseau 47

Blackduck 60, Northland 57

Braham 99, Mora 41

Breck 61, Heritage Christian Academy 57

Browerville/Eagle Valley 62, Bertha-Hewitt 38

Canby 63, Wabasso 49

Cedar Mountain/Comfrey 76, Nicollet 59

Chatfield 72, Southland 56

Christ's Household of Faith 67, Trinity 63

Cristo Rey Jesuit 76, Concordia Academy 74

Deer River 73, International Falls 63

Detroit Lakes 71, Bemidji 58

Elk River 58, Buffalo 50

Esko 57, Pequot Lakes 41

Eveleth-Gilbert 70, Bigfork 56

Foley 66, Pine City 62

Fulda 70, Heron Lake-Okabena 57

Hancock 74, Benson 66

Hastings 65, Coon Rapids 59

Holdingford 67, Royalton 40

Hopkins 94, Bloomington Kennedy 54

Houston 86, Randolph 82, OT

Lakeville South 59, New Prague 51

LeRoy-Ostrander 74, Mabel-Canton 72, OT

Lester Prairie/Holy Trinity 42, Sleepy Eye 40

Lewiston-Altura 62, La Crescent 36

Lyle/Austin Pacelli 69, Glenville-Emmons 38

MACCRAY 55, Montevideo 53

Mahtomedi 71, White Bear Lake 46

Maple Lake 66, Dassel-Cokato 59

Maple River 66, Hayfield 38

McGregor 73, Mesabi Academy 57

Minnewaska 70, Paynesville 32

Mounds View 81, Minneapolis Southwest 46

Murray County Central 78, Sleepy Eye St. Mary's 47

Nashwauk-Keewatin 63, Cook County 43

New Ulm 67, Blue Earth Area 62

Norman County West 51, Rothsay 47

North Woods 73, Chisholm 42

Norwood-Young America 60, Hutchinson 50

Red Lake County 76, Fertile-Beltrami 65

Red Rock Central 79, Renville County West 72

Red Wing 73, Winona 62

Rockford 68, International School 55

Rocori 71, Zimmerman 56

Rogers 69, Anoka 49

Sacred Heart 78, Clearbrook-Gonvick 57

Sebeka 81, Laporte 16

Sibley East 54, Lake Crystal-Wellcome Memorial 34

Silver Bay 63, Lakeview Christian Academy 61

Spectrum 75, Nova Classical Academy 48

Springfield 69, Mountain Lake Area 53

St. Anthony 83, St. Paul Washington 47

St. Charles 88, Kingsland 57

St. Cloud Apollo 79, Cloquet 49

St. Louis Park 88, Park Center 79

St. Peter 82, Medford 23

Tracy-Milroy-Balaton 68, Westbrook-Walnut Grove 34

Wabasha-Kellogg 57, Plainview-Elgin-Millville 53

Wadena-Deer Creek 72, Pelican Rapids 67

Waseca 71, Tri-City United 47

Watertown-Mayer 66, Providence Academy 62

Waterville-Elysian-Morristown 62, Jordan 54

Windom 55, Fairmont 52

Zumbrota-Mazeppa 59, Dover-Eyota 51

Madelia Tournament
Madelia 63, Alden-Conger 57

Truman/Martin Luther/GHEC 83, Janesville-Waldorf-Pemberton 79

Triton Tournament
Blooming Prairie 49, Kenyon-Wanamingo 47

Triton 68, Schaeffer Academy 45

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS
Ellsworth vs. Luverne, ppd.<<