Monday's Scores
The Associated Press

BOYS BASKETBALL

Breckenridge 54, Underwood 49

DeLaSalle 59, Sioux Falls Washington, S.D. 53, OT

Fridley 81, St. Paul Como Park 70

Hill-Murray 68, St. Thomas Academy 65

Lake Park-Audubon 71, Carlton 66

Lakeville South 86, Chisago Lakes 62

Norman County East/Ulen-Hitterdal 68, Rothsay 60

Prairie Seeds Academy 68, Mitchell Christian, S.D. 52

Sisler, Manitoba 87, Fond du Lac Ojibwe 61

West Lutheran 70, Liberty Classical 66

Crosby-Ironton Tournament

Crosby-Ironton 92, Fond du Lac Ojibwe 59

Sisler, Manitoba 87, Moose Lake/Willow River 61

East Grand Forks Tournament

Crookston 62, Climax/Fisher 40

East Grand Forks 55, Warroad 47

Esko Tournament

Northwestern, Wis. 77, Duluth Marshall 34

Esko Tournament
First Round

Esko 84, Hinckley-Finlayson 41

Hibbing Tournament
First Round

Cambridge-Isanti 78, Bigfork 34

Chisholm 80, Eveleth-Gilbert 65

North Woods Tournament
First Round

Cherry 69, Mesabi Academy 47

Mountain Iron-Buhl 74, Floodwood 51

North Woods 81, Northeast Range 32

South Ridge 58, Nashwauk-Keewatin 51

Perham Tournament

Perham 72, Maranatha Christian 54

Spring Grove 63, St. Peter 52

St. Cloud Cathedral Tournament
First Round

Braham 94, Concordia Academy 60

Melrose 85, Watertown-Mayer 64

Pierz 60, Litchfield 29

St. Cloud Cathedral 55, Mandan, N.D. 49

Tartan Tournament
First Round

Carmel, Ill. 67, Centennial 58

Forest Lake 69, Glencoe-Silver Lake 26

Trinity Tournament
First Round

St. Agnes 62, St. Paul Humboldt 61

St. Croix Prep 81, St. Paul Harding 75

Willmar Tournament

BOLD 72, New London-Spicer 67

Central Minnesota Christian 69, Sauk Centre 46

Lac qui Parle Valley 62, BOLD 55

Winona State Tournament

Tri-City United 66, Cochrane-Fountain City, Wis. 58

Zumbrota-Mazeppa 75, Hope Lutheran 41

GIRLS BASKETBALL

Breckenridge 54, Underwood 49

DeLaSalle 59, Sioux Falls Washington, S.D. 53, OT

Fridley 81, St. Paul Como Park 70

Hill-Murray 68, St. Thomas Academy 65

Lake Park-Audubon 71, Carlton 66

Lakeville South 86, Chisago Lakes 62

Norman County East/Ulen-Hitterdal 68, Rothsay 60

Prairie Seeds Academy 68, Mitchell Christian, S.D. 52

Sisler, Manitoba 87, Fond du Lac Ojibwe 61

West Lutheran 70, Liberty Classical 66

Crosby-Ironton Tournament

Crosby-Ironton 92, Fond du Lac Ojibwe 59

Sisler, Manitoba 87, Moose Lake/Willow River 61

East Grand Forks Tournament

Crookston 62, Climax/Fisher 40

East Grand Forks 55, Warroad 47

Esko Tournament

Northwestern, Wis. 77, Duluth Marshall 34

Esko Tournament
First Round

Esko 84, Hinckley-Finlayson 41

Hibbing Tournament
First Round

Cambridge-Isanti 78, Bigfork 34

Chisholm 80, Eveleth-Gilbert 65

North Woods Tournament
First Round

Cherry 69, Mesabi Academy 47

Mountain Iron-Buhl 74, Floodwood 51

North Woods 81, Northeast Range 32

South Ridge 58, Nashwauk-Keewatin 51

Perham Tournament

Perham 72, Maranatha Christian 54

Spring Grove 63, St. Peter 52

St. Cloud Cathedral Tournament
First Round

Braham 94, Concordia Academy 60

Melrose 85, Watertown-Mayer 64

Pierz 60, Litchfield 29

St. Cloud Cathedral 55, Mandan, N.D. 49

Tartan Tournament
First Round

Carmel, Ill. 67, Centennial 58

Forest Lake 69, Glencoe-Silver Lake 26

Trinity Tournament
First Round

St. Agnes 62, St. Paul Humboldt 61

St. Croix Prep 81, St. Paul Harding 75

Willmar Tournament

BOLD 72, New London-Spicer 67

Central Minnesota Christian 69, Sauk Centre 46

Lac qui Parle Valley 62, BOLD 55

Winona State Tournament

Tri-City United 66, Cochrane-Fountain City, Wis. 58

Zumbrota-Mazeppa 75, Hope Lutheran 41