MINNESOTASPORTSONLINE.COM
BASEBALL
Adrian 9, Red Rock Central/W-WG 8 F/8
Aitkin 12, East Central 2 F/6
Becker 11, Mora 6 F
Bertha-Hewitt/Verndale 10, Sebeka 0 F/5
Bertha-Hewitt/Verndale 9, Sebeka 1 F
Beulah 13, Washburn/Wilton/C-S/Wing 1 F
Beulah 14, Washburn/Wilton/C-S/Wing 0 F
Blackduck 12, Pine River-Backus 2 F/5
Breckenridge 3, Frazee 2 F
Breckenridge 7, Frazee 0 F
Browerville/Eagle Valley 3, Crosby-Ironton 0 F
Chisago Lakes Area 11, Cambridge-Isanti 8 F
Dakota Prairie 5, Lakota/Adams-Edmore 0 F
Deer River 12, Northland 5 F
Dilworth-Glyndon-Felton 3, Barnesville 0 F
Dilworth-Glyndon-Felton 8, Barnesville 2 F
Dover-Eyota 3, Chatfield 2 F/8
Dover-Eyota 4, Chatfield 2 F
Duluth Marshall 7, Proctor 5 F
Edgerton/Southwest MN Christian 7, Murray County Central 4 F
Fairmont 4, New Ulm 2 F
Fergus Falls 7, Sartell-St. Stephen 6 F/10
Floodwood 7, Barnum 1 F
Foley 10, Milaca 2 F
Gibbon-Fairfax-Winthrop 8, Sibley East 0 F
Grafton 6, Park River/Fordville-Lankin 5 F
Greenway 11, Nashwauk-Keewatin 1 F/5
Hatton/Northwood 3, May-Port-C-G 2 F
Hawley 10, Pelican Rapids 0 F/6
Hawley 10, Pelican Rapids 7 F
Hinckley-Finlayson 8, Rush City 4 F
Hopkins 14, Park Center 2 F
Howard Lake-Waverly-Winsted 12, Lester Prairie/Holy Trinity 1 F/5
Kenyon-Wanamingo 8, Hayfield 2 F
Lac qui Parle Valley 14, Renville County West 0 F
Lakota/Adams-Edmore 7, Medina/Pingree-Buchanan 2 F
Larimore 11, Hillsboro/Central Valley 6 F
Litchfield 18, New London-Spicer 9 F
Litchfield 8, New London-Spicer 5 F
Mankato West 5, Rochester Century 1 F
Midkota/BCN/GCC 3, Carrington 2 F
Minnewaska Area 5, Morris Area/Chokio-Alberta 0 F
Minnewaska Area 6, Morris Area/Chokio-Alberta 1 F
Minot 6, Bismarck St. Mary's 4 F/11
Moose Lake-Willow River 14, Wrenshall 0 F/5
Norman County 6, Mahnomen/Waubun 0 F
North Star/Leeds 4, Bottineau 2 F
Northern Cass 4, Central Cass 1 F
Northfield 8, Red Wing 4 F
Ogilvie 9, Onamia 2 F
Osakis 12, Upsala/Swanville Area 9 F
Ottertail Central 12, Pillager 2 F/5
Ottertail Central 3, Pillager 1 F
PACT Charter 7, Trinity School 0 F
Park Rapids Area 17, Thief River Falls/Goodridge 3 F/6
Paynesville Area 10, Atwater-Cosmos-Grove City 4 F
Paynesville Area 4, Atwater-Cosmos-Grove City 3 F/8
Perham 10, New York Mills 0 F/5
Pine City 5, Isle 3 F
Robbinsdale Armstrong 5, Coon Rapids 3 F
Rochester John Marshall 2, Mankato East 0 F
Rochester Lourdes 10, Stewartville 3 F
Sleepy Eye 23, Comfrey/Cedar Mountain 9 F
Sleepy Eye 8, Comfrey/Cedar Mountain 7 F
St. Charles 6, Southland 5 F
St. Cloud Cathedral 6, Albany 1 F
St. Francis 3, Blaine 1 F
St. Peter 3, Waseca 1 F
Superior 6, Grand Rapids 3 F
Thompson 11, Finley-Sharon/Hope-Page 1 F
Upsala/Swanville Area 5, Osakis 4 F
Walker-Hackensack-Akeley 10, Lake of the Woods 0 F
Walker-Hackensack-Akeley 6, Lake of the Woods 4 F
Win-E-Mac 9, NCE/U-H 6 F
Windom Area 6, Worthington 2 F
Winona 6, Albert Lea 3 F
Zimmerman 10, Big Lake 5 F

MINNESOTASPORTSONLINE.COM
SOFTBALL
Aitkin 11, East Central 3 F
BOLD 6, Renville County West 2 F
Benson/Hancock 2, Yellow Medicine East 1 F
Benson/Hancock 4, Yellow Medicine East 1 F
Blake 24, Minneapolis Edison 4 F
Cambridge-Isanti 3, Chisago Lakes Area 1 F
Central Cass 12, Hillsboro/Central Valley 2 F
Cherry 19, Deer River 0 F/5
Dilworth-Glyndon-Felton 15, Barnesville 0 F/5
Dilworth-Glyndon-Felton 7, Barnesville 1 F
Duluth Denfeld 2, Superior 1 F
Eden Valley-Watkins 14, Kimball Area 13 F
Fillmore Central/Lanesboro 14, Rushford-Peterson 5 F
Fillmore Central/Lanesboro 24, Rushford-Peterson 0 F
Heron Lake-Okabena 1, Mountain Lake Area 0 F
Hillsboro/Central Valley 22, Dakota Prairie 8 F
Kelliher/Northome 7, Lake of the Woods 2 F
Kenmare/Bowbells/MLS 11, Central McLean 1 F
Kimball Area 8, Eden Valley-Watkins 7 F
Long Prairie-Grey Eagle 10, West Central Area 7 F
Long Prairie-Grey Eagle 12, West Central Area 10 F
Mankato West 9, Rochester Century 1 F
Maple Lake 11, Holdingford 1 F/6
Maple Lake 14, Holdingford 0 F/5
Milaca 4, St. Cloud Cathedral 2 F
Milaca 6, St. Cloud Cathedral 1 F
Morris Area/Chokio Alberta 12, Minnewaska Area 7 F
Morris Area/Chokio Alberta 15, Minnewaska Area 0 F/5
Mountain Lake Area 8, Heron Lake-Okabena 3 F
Norman County 7, Lake Park-Audubon 3 F
Osakis 12, Upsala 2 F/5
Osakis 17, Upsala 1 F/5
Paynesville Area 13, Atwater-Cosmos-Grove City 8 F
Paynesville Area 6, Atwater-Cosmos-Grove City 3 F
Pequot Lakes 13, Pine River-Backus 0 F/5
Pequot Lakes 2, Pine River-Backus 0 F
Rochester Mayo 5, Faribault 2 F
Sartell-St. Stephen 5, Fergus Falls 2 F
Sartell-St. Stephen 8, Fergus Falls 4 F
St. Peter 11, Waseca 1 F
Stewartville 4, Rochester Lourdes 1 F
Thief River Falls/G/G-G 5, Park Rapids Area 3 F
Tracy-Milroy-Balaton 8, Dawson-Boyd 4 F
Tracy-Milroy-Balaton 9, Dawson-Boyd 8 F
Wabasha-Kellogg 12, Plainview-Elgin-Millville 10 F
Warroad 23, Red Lake County Central 0 F
Wheaton/Herman-Norcross 4, Hillcrest Lutheran Academy 1 F
Winona 22, Albert Lea 5 F